A A A


znaczenie snów, sennikZastanawianie się nad znaczeniem oraz symboliką snów nie jest niczym nowym, towarzyszy nam od zarania dziejów. Nie powinno to dziwić, ponieważ sny obecne są w życiu każdego człowieka. Każdej nocy, gdy przychodzi nam wpaść w objęcia Morfeusza wkraczamy w inny świat. Nikt z nas nie ma wpływu na to, co przyśni mu się danej nocy, jest to dla nas tajemnicą, która ma dodatkowy, magiczny wymiar. Oczywiście możemy się nad tym zastanawiać, jednak nie zmienia to faktu, że przekraczając cienką granicę pomiędzy rzeczywistością a snem tracimy kontrolę nad sobą, własnym ciałem. Dusza wypoczywa, a nam, przed zamkniętymi oczami przemykają różne obrazy.

Sny ma każdy z nas, choć nie wszyscy je zapamiętują. Często po przebudzeniu możemy mieć wrażenie, że to, co było tylko snem, wydarzyło się naprawdę, wynika to z niezwykłej realności obrazów, jednak miewamy także sny, które są absolutnie abstrakcyjne i absurdalne. Każdy, zapamiętany przez nas sen próbujemy interpretować.


Senniki prawdę Ci powie
Znaczenie snów zawsze było i będzie wielką zagadką, dlatego jednoznaczne określenie, co dany sen oznacza nie jest łatwe. W celu ich interpretacji powstają różnego rodzaju senniki, zarówno w formie książkowej, jak i interaktywnej – on-line, które w błyskawiczny sposób pozwalają nam sprawdzić, co dany sen oznaczał. Interpretacja snów polega na odgadywaniu ich symboliki. Marzenia senne powstają na skutek przeżytych sytuacji i emocji, a odgadnięcie ich znaczenia wcale nie jest takie proste. Wynika to przede wszystkim z tego, że każdy symbol można interpretować na kilka różnych sposobów. Sięgając po sennik należy wziąć także pod uwagę indywidualizm każdej z osób. Istotne jest zapamiętywanie snów i interpretowanie ich z perspektywy czasu – to ona jest w stanie utwierdzić nas w przekonaniu, co dany sen oznaczał.

Proces odgadywania znaczenia snów znany był już w starożytności, kiedy wierzono, że za jego pośrednictwem kontaktujemy się z siłami nadprzyrodzonymi, bóstwami. Obecnie, naukowcy, są w stanie wyjaśnić skąd biorą się sny, jednak ich symbolika nadal stanowi zagadkę. Zatem, zanim sięgniemy po sennik lepiej zastanówmy się, czy to, co nam się przyśniło nie ma związku z silnymi przeżyciami, jakie spotkały nas w ciągu dnia lub stresem przed rozmową kwalifikacyjną czy egzaminem.  


Tagi: sen, sennik, znaczenie snów,