A A A


kichanie, problemy ze zdrowiemMeble wpływają w istotny sposób na jakość zdrowotną powietrza w pomieszczeniu. Konsumenci są wyczuleni na obciążenia pomieszczeń przez szkodliwe substancje i żądają wyrobów, które pod względem zdrowotnym są bez zastrzeżeń. Przyrost przypadków alergii i innych chronicznych zachorowań jest łączony z zanieczyszczeniami przez chemikalia. 

W elementach drewnianych lub płytach drewnopochodnych nie mogą być wykrywalne pozostałości pestycydów z uprawy drzew. Materiał stosowany do produkcji mebli nie może być nasycony środkami ochrony drewna, zawierającymi chrom. Emisja formaldehydu z płyt drzewnych oraz z kleju użytego do klejenia powinna być znikoma i spełniać wymagania norm w najwyższej klasie higieny E-1, gdyż duże stężenie formaldehydu może powodować alergie. Za jeden z najbezpieczniejszych dla środowiska naturalnego jest uważany biały klej PVAC rozpuszczający się w wodzie. 

Materac antyalergiczny

Zobacz materace antyalergiczne na BEDS.pl


Istotnym warunkiem spełnienia norm ekologicznych jest zastosowanie odpowiednich środków do uszlachetniania powierzchni. Stosowane powinny być do tego:

  • naturalne oleje i woski;
  • lakiery wodne ubogie w rozpuszczalniki oraz nie zawierające metali ciężkich;
  • barwniki pozbawione azotu i amin aromatycznych;

Coraz częściej klienci poszukują mebli pokrytych ekologicznie przyjaznymi lakierami wodorozcieńczalnymi, poliuretanowymi lub akrylowymi utwardzanymi promieniami UV, a także pokrytych woskami lub olejami.

 


Tagi: zdrowe meble, wplyw mebli na zdrowie, dobry sen, dobre meble, oleje meblowe, woski, ,