A A A


dobry sen, sypialnia, łóżkoSypialnia, tak jak każde inne pomieszczenie ma swoją ściśle określoną funkcję. Aby ją spełniała i wzmacniała nasze zdrowie, musi zostać odpowiednio urządzona. Należy zwrócić uwagę na przedmioty oraz urządzenia znajdujące się koło łóżka. Nie powinno się spać w miejscu, gdzie w ścianie przebiegają rury wodociągowe oraz w miejscach przylegających do łazienek, kuchni oraz znajdujących się za ścianą silnych źródłach promieniowania elektromagnetycznego – transformatory, rozdzielnie elektryczne itp. 


Sypialnia nie powinna znajdować się nad garażem oraz warsztatami. W sypialni nie można umieszczać roślin o ostrych liściach jak: dracena, juka oraz kaktusów. Jeżeli chcemy umieścić jakieś rośliny, to najbardziej polecanymi są paprocie oraz geranium, zarówno ze względu na swój kształt, jak i na właściwości zdrowotne.


Nad osobą leżącą powinien znajdować się prosty sufit. Spanie pod skosami oraz belkami stropowymi może powodować choroby w miejscach ciała, które są przez nie „uciskane”. Bardzo często spotyka się także ciężkie lampy zawieszone bezpośrednio nad śpiącymi. Bywa to przyczyną różnych schorzeń w miejscach na ciele, na które może potencjalnie lampa spaść. Jeżeli nie jest za późno to w momencie, gdy się ją usunie lub przestawi łóżko objawy często przechodzą.

 


Tagi: łóżko w sypialni, ustawienie łóżka, łóżko, łóżka, łóżka drewniane, sypialnia, sypialnie,