A A A


spokojny sen, dobry sen, sposoby na zaśnięcieSen, szczególnie młodym rodzicom i ich dzieciom przysparza często mnóstwa problemów. Każdy, kto choć raz miał okazję usypiać swoją pociechę wie, że sprawa wcale nie jest taka prosta, a za prawdziwych szczęściarzy mogą uważać się Ci, których dzieci zasypiają same i przesypiają całą noc. Jednak jest kilka skutecznych zabiegów, które mogą sprawić, że oczy naszego dziecka będą zamykać się same, a maleństwo prześpi całą noc. Warto zwrócić uwagę na gadżety, które mogą okazać się zbawienne i zapewnić wypoczynek nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom.

 

Z popielnika na Wojtusia…

Kołysanki ukołyszą do snu. Przyjemne dźwięki płynące z ust mamy, jeśli ta posiada słuch muzyczny, z płyt, na których nagrane są piękne i spokojne dźwięki, czy z pozytywki na pewno pomogą wyciszyć się naszemu maleństwu, które zaśnie szybciej niż przypuszczaliśmy. Dobrym pomysłem, szczególnie dla młodszych, śpiących jeszcze w dziecięcych łóżeczkach pociech jest zawieszenie nad nimi kolorowych karuzeli, z których płynie cicha, uspokajająca i usypiająca muzyka, a kręcące się w kółko zawieszone przedmioty niejako hipnotyzują, a dziecko zasypia w mgnieniu oka.

 

Ciemność oswojona

Innym powodem, dla którego dzieci nie są w stanie szybko zasnąć jest strach przed ciemnością, jednak i tę traumę można pokonać i przezwyciężyć. Lampki do kontaktu sprawią, że dziecko będzie czuło się bezpiecznie, natomiast nieznaczne światło, które dają nie będzie raziło naszej pociechy w oczy. Kolorowe, bajkowe lampki sprawią, że nasze dziecko zapomni o strachu przed ciemnością. Ciekawym pomysłem, który z pewnością zachwyci także nasze dziecko jest naklejenie na suficie lub zawieszenie tuż pod nim fluoroscencyjnych naklejek/przedmiotów, które po zapadnięciu zmroku i zgaszeniu światła będą rozświetlać pokój i wyglądać jak gwieździste niebo.

 

Bez maskotki ani rusz

Każdy z nas, w dzieciństwie miał swoją ulubioną maskotkę-pluszaka lub miękką poduszkę, do których lubił się przytulać – taki pluszowy przyjaciel z pewnością sprawi, że sen dziecka będzie spokojny, a ono nie będzie czuło się samotne.

Warto zadbać o komfortowy sen swojego dziecka oraz stworzenie dla niego wyjątkowych warunków do snu – pokoju, w którym będzie czuło się bezpiecznie i nie będzie bało się nawet ciemności.


Tagi: spokojny sen, dobry sen, sposob na zasniecie, ,