A A A


spokojny sen, sypialniaSen kojarzy nam się z czymś niesamowitym, nieodgadnionym. Jest on naturalną koleją rzeczy. Kiedy nastaje zmrok stajemy się senni, a jedyne o czym marzymy to położenie się w ciepłym łóżku, wtulenie się w przyjemną w dotyku pościel i oddanie się w objęcia Morfeusza. Sen to wyjątkowy czas. Czas, w którym relaksujemy się, pozbywamy się stresu oraz nabieramy sił na kolejny dzień, w którym musimy stawiać czoła wszelkim przeciwnościom losu. Wszystko to musi jednak być poparte odpowiednią atmosferą. Klimat sypialni powinien sprzyjać relaksowi i aurze spokoju, która wiąże się z nocną porą, w której zapada cisza.

Alkowa wyjątkowa
Aby zadbać o atmosferę w sypialni ważne jest jej urządzenie, kolorystyka, dodatki. Warto postawić na jasne, pastelowe barwy, które działają na nas uspokajająco. Błękit sprawi, że w alkowie będziemy czuć się jak w niebie. Szczególną uwagę należy także poświęcić dodatkom. To one w dużej mierze budują atmosferę. Oczywiście i tutaj potrzebny jest umiar. Nadmiar dodatków spowoduje, że sypialnia będzie wyglądała na zagraconą. Kwiaty, zapachowa świeca, której niesamowity aromat unosi się we wnętrzach sypialni na pewno sprawią, że zaśniemy w mgnieniu oka. Warto także przed snem przewietrzyć pokój. Świeże powietrze sprawi, że bez problemów zaśniemy. Dobrym pomysłem będzie także przewietrzenie pościeli, oczywiście, jeśli pogoda temu będzie sprzyjać.

Błogi, spokojny, zdrowy
Sen opisywany bywa najrozmaitszymi epitetami, oczywiście chcemy, aby te najprzyjemniejsze rzeczywiście miały miejsce. Jednak często trudno o błogi, niczym niezmącony sen, szczególnie, że podczas dnia wytężonej pracy, nauki czy opieki nad dziećmi towarzyszy nam ciągły stres. Dlatego należy uczynić wszystko, aby wieczorem wyciszyć się, zrelaksować. W tym na pewno pomocne okażą się pięknie urządzone wnętrza, herbata ziołowa wypita tuż przed zaśnięciem oraz wygodne łóżko, które sprawi, że kładąc się na nim poczujemy się tak, jakbyśmy leżeli na pierzastym obłoku. Bo kto powiedział, że w łóżku nie można czuć się jak w niebie?!


Tagi: spokojny sen, dobry sen, sypialnia, ,