SEN

OD PEWNEGO CZASU BUDZE SIE W NOCY I NIEDOSYPIAM-PROSZE O LISTE ZIOL KTORE MOGLYBY MI POMOC.

Przy problemach ze snem, na początku warto sięgnąć po naturalne sposoby w postaci ziół. Kiedy liczenie owiec nie pomaga, zajrzyjmy do zielnika.

Zioła działające uspokajająco to:

  • szyszki chmielu zwyczajnego,
  • kwiaty lawendy lekarskiej,
  • liście melisy lekarskiej,
  • kłącze kozłka lekarskiego,
  • koszyczki kwiatowe rumianku pospolitego,
  • ziele męczennicy cielistej.

Wyciągi ziołowe nie tylko zmniejszają napięcie nerwowe, ale również łagodzą związane z nim objawy somatyczne, takie jak bóle głowy.

Przykładowe napary:

  • 40 g melisy, 30 g chmielu i 30 g męczennicy. Zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem 10-15 minut.
  • po 20 g dziurawca i melisy, 10 g mięty oraz po 5 g kozłka, męczennicy, chmielu i lawendy. Zioła zalewamy szklanką wrzątku i parzymy pod przykryciem 20-25 minut.
  • 25 g melisy, 25 g rumianku, 15 g dziurawca, 10 g chmielu i 10 g mięty. Zalewamy szklanką wrzącej wody i odstawiamy na 10-15 minut.

Warto poznać naturalne sposoby na bezsenność, zanim sięgniemy po środki farmakologiczne.

Autor: Virtus s.c. Psychiatrzy. Uzależnienia, detox. Cichorek E., Cichorek T. Data: 2013-08-30

wybór materaca

Jaki materac poleciłby Pan osobie szcupłej ? wysokość 175 cm waga 60 kg , wiek 14 lat , alergik. Mam problem z wyborem. Nie chciałabym zbyt wysokiej ceny. B.Karpowicz

Wybór materaca powinien byc podyktowany nie tylko budową ciała osoby na niej śpiącej, ale także tym, jaki model łóżka i stelaża został wybrany.

Długość materaca może mieć, np. 200 cm, szerokość powinna być dopasowana do potrzeb. Jeśli dziecko jest alergikiem, to polecamy meterace, których wkłady mają strukturę ułatwiającą przepływ powietrza. Dodatkowo pokrowiec z przyjemej w dotyku bawełny oraz o właściwościach wentylacyjnych zapewnią zdrowy sen, bez uciążliwych objawów alergii. Możliwość zdejmowania pokrowca i prania to, przy alergii niemal konieczność. Polecamy poniższe materace:

GARDE wysokoelastyczny, CAPROS termoelastyczny oraz GARDE Visco termoelastyczny

 

Autor: BEDS.pl Data: 2013-08-30

stelaż

Witam, czy do łózka o wymiarach 200x220 VINCI należy dobrać dwa osobne stelaże? Martyna Jaroszek

Do łóżka o tak dużym wymiarze możliwy jest dobór, tylko i wyłącznie, dwóch stelaży. Dwa stelaże o wymiarach 100 x 220 cm zapewnią odpowiedni komfort. W przypadku materaca, to czy wybierzemy jeden duży, czy dwa mniejsze zależy od indywidualnych preferencji.

Autor: BEDS.pl Data: 2013-08-21

Masz pytanie, a nie znalazłeś odpowiedzi na naszej stronie?
Zadaj pytanie ekspertowi!