A A A


dobry sen, uroda

Wszyscy chcielibyśmy wyglądać jak gwiazdy -  no może jeśli nie wszyscy to z pewnością kobiety tak. Ale czy odpowiednio dbamy o siebie, aby wymagać od naszego ciała cudu? Zastanawiamy się czy dobry sen ma wpływ na to  jak wyglądamy, czy ogólnie ma jakiś związek z urodą? Specjaliści odpowiadają, że tak – dobry sen ma znaczący wpływ na naszą krasę. A dlaczego to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Sen regeneruje cały organizm, odpoczywają nasze mięśnie, nawet twarzy, co zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych.

Nie trzeba inwestować dużej sumy pieniędzy, aby dobrze wyglądać, wystarczy zadbać o regularny, zdrowy, co najmniej ośmiogodzinny sen na dobę. Jeśli zapamiętamy tę zasadę szybko zobaczymy różnicę. Drogie zabiegi kosmetyczne, jak również najlepsze kremy nie zapewnią nam tego, co może dać naszemu organizmowi i naszej skórze sen. Dobry krem na noc, dobrany do odpowiedniego typu cery będzie spełniał swe właściwości, kiedy wyrobimy sobie nawyk zdrowego snu.

W trakcie snu skóra twarzy odpoczywa od makijażu, a także dotlenia się organizm dzięki naszemu wyciszeniu, podczas gdy oddech się uspokaja. Pamiętajmy o wietrzeniu sypialni, ponieważ jego skutki są zbawienne dla naszej cery. Skóra dotleniona dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami. Hormon wzrostu odpowiedzialny jest za odbudowę niektórych tkanek, a wydzielany jest głównie około północy, gdy jesteśmy pogrążeni w głębokim śnie. Optymalne dla naszego organizmu dawki wspomnianego hormonu wpływają na wygląd i grubość skóry, pomagają w walce z cellulitem, wzmacnia koncentrację i poprawia nastrój.

Z kolei melatonina jako kolejny hormon, powstający zwłaszcza w czasie snu, wpływa na spowolnienie procesów starzenia. Oprócz tego jest dobrym przeciwutleniaczem, wzmacnia odporność i reguluje procesy dojrzewania komórek. Synteza melatoniny jest najbardziej korzystna przy jak najmniejszym natężeniu światła. Zadbajmy o to aby pomieszczenie, w którym zasypiamy było maksymalnie przyciemnione poprzez dobrze zasłonięte okna i wyłączone lampki. Melatonina będzie powodować lepsze efekty jeśli pozwolimy jej na to, czyli będziemy spokojnie wypoczywać po męczącym dniu.

Niejeden zauważył widoczne zmiany na skórze przy dłuższym zarywaniu nocy, są to m.in. sińce pod oczami, opuchnięte powieki, poszarzenie cery. Skoro w krótkim czasie można zaobserwować takie różnice to chyba warto zainwestować w siebie i uwierzyć, że odpowiednia porcja snu dla dorosłego jest podstawą zdrowia, dobrego samopoczucia, a także wpływa na urodę. Jeżeli chodzi o dzieci to, te które nie dosypiają gorzej się rozwijają fizycznie i umysłowo, a przez to odstają od rówieśników w przyswajaniu wiedzy. Widzimy, że zalet snu jest całe mnóstwo, nie rezygnujmy z niego, niezależnie od tego w jakim znajdujemy się wieku.

Aby sen mógł spełniać swe zadania, czyli wpływać na nasze piękno, sprawić, aby cera promieniała i była pełna blasku należy spełnić jeszcze szereg innych czynników. Jednym z nich jest dieta jaką stosujemy. Bezpośrednio przed snem nie jemy wcale, ale żeby nie spać z pustym żołądkiem jemy coś lekkiego, nie pijemy napojów zawierających kofeinę. Aby jakość snu była jak najlepsza należy zadbać o odpowiednie kolor w sypialni, które powinny być stonowane, a także można posłuchać relaksacyjnej, spokojnej muzyki. Stres bardzo negatywnie wpływa na skórę, która szybko się wysusza, staje się szorstka, pokrywa się wypryskami. A to właśnie śpiąc komórki się odnawiają, skóra uszkodzona w ciągu dnia odnawia się w trakcie snu.

Podane argumenty w niniejszym artykule o znaczącym wpływie snu na urodę powinny przekonać każdego, aby przykładać większą wagę do zdrowego snu


Tagi: dobry sen, wplyw snu na urode, uroda a sen,